آموزش مراحل اصولی نقاشی با رنگ روغن

برای آموزش نقاشی با رنگ روغن شیوه های مختلف و متفاوتی وجود دارد. بعضی از این شیوه ها کارایی نداشته و برخی دیگر میتواند گره گشای کار هنرجو باشد. ما در اینجا شیوه اصولی و گام به گامی که در آموزشگاه تدریس میشود و به اعتقاد ما شیوه آکادمیک و اصولی شروع کار با رنگ روغن میباشد را شرح میدهیم.
برای شروع کار با رنگ روغن ابتدا از کار روی بوم کوچک شروع کنید. برای انجام تمرینهای اولیه، تنها از دو رنگ سیاه و سفید استفاده نمایید.

در انجام این تمرینها سعی کنید از روش آلاپریما که قبلا شرح دادیم استفاده کنید و کار را در یک مرحله تمام کنید.


آموزش مراحل اصولی نقاشی با رنگ روغن

آموزش مراحل اصولی نقاشی با رنگ روغن

پس از انجام چند تمرین با سیاه و سفید، مرحله بعدی اضافه کردن یک رنگ به پالت رنگیتان میباشد. میتوانید یک رنگ سرد مانند آبی را به رنگهایتان اضافه کنید و چند تمرین با رنگهای سیاه و سفید و آبی انجام دهید.


نقاشی تک رنگ

نقاشی تک رنگ

پس از آن نوبت مرحله بعدی است که همین تمرین را با یک رنگ گرم انجام دهید. رنگهای گرم مانند قرمز و یا قهوه ای پوشانندگی کمتری نسبت به رنگهای سرد داشته و انجام این تمرین با این رنگها کمی مشکلتر از تمرین قبلی میباشد.
مرحله بعدی انجام یک کار با مدل ساده و با استفاده از تمام رنگها است. از این مرحله به بعد رنگ سیاه از پالت حذف میگردد و برای تیره کردن رنگها از ترکیب رنگهای تیره با یکدیگر استفاده میکنیم.

در این تمرینها از روش چند قشری که قبلا توضیح دادیم استفاده کنید.


نقاشی تمام رنگ

نقاشی تمام رنگ

پالت رنگی را قبلا شرح داده ایم. از ترکیب رنگهای کریمسون لیک و سبز ویریدین، رنگی تیره بدست می آید که بجای سیاه و برای تیره کردن رنگهایتان استفاده میشود. در صورت نیاز آبی اولترامارین و یا قهوه ای برنت آمبر هم میتوان به این ترکیب اضافه نمود. در این مرحله میتوانید از بوم کمی بزرگتر از بوم مرحله قبلی استفاده کنید. روش شروع کار و زیر رنگ مناسب که قبلا در بخش آموزش کپی برداری شرح داده شد، در این مرحله اهمیت زیادی دارد. بهتر است در این مرحله برای تمرین، با کپی برداری شروع نمایید و پس از کسب تجربه و مهارت لازم، مستقیما از طبیعت و مدل زنده شروع بکار نمایید. به تدریج میتوانید ابعاد بومهایتان را افزایش دهید.


مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است