آموزش طراحی چهره، تناسبات و اصول اولیه

آیا تا بحال آموزش طراحی چهره ای را به صورت فیلم دیده اید که اطلاعات کافی به شما داده باشد؟ به شما آموزش و توضیح داده باشد که اندازه ها و نسبتها را چگونه رعایت نمایید و یا اینکه از همه مهمتر روشی را به شما آموخته باشد که طرح چهره را کپی نکرده و خودتان از پس کشیدن آن بر آیید؟

طراحی که پایه و اساس هنر های تجسمی محسوب میگردد و همگان با اهمیت آن آشنایی دارند، خصوصا نقش ویژه ای در آموزش نقاشی چهره ایفا میکند. ما در اینجا با ارائه فیلم آموزشی، قصد داریم شما را با این نوع روش طراحی، یعنی طراحی مستقیم از خود مدل، بدون از رو انداختن و کپی کردن آن، آشنا کنیم. تناسبات و اندازه ها را شرح داده و روش کشیدن چهره را به شما بیاموزیم.آموزش طراحی چهره


فیلم آموزشی ما این موارد زیر را به شما خواهد آموخت:

1 - آموزش زاویه های دید در طراحی چهره شامل:

● تمام رخ
● نیم رخ
● سه رخ
2 - آشنایی با بیضی اصلی چهره در زوایای نامبرده
3- آموزش محور بندی های اصلی و اولیه بیضی سر در زوایای نامبرده
4 - آشنایی با محل قرار گیری حفره چشم ها، بینی و لب و گوش
5 – آشنایی با دو نکته ظریف در جای گیری لب و دهان و همچنین پیدا کردن اندازه بالای سر از رستنگاه موی سر که مستلزم دقت بینندگان به توضیحات این قسمتها میباشد
6- آموختن اهمیت در نظر گرفتن منبع نور و زاویه تابش آن به چهره و رعایت نقاط تاریک و روشن متاثر از آن
7- آموزش سطوح تاریک روشن چهره و حجم های کلی بینی
8- آشنایی با نور پردازی کلاسیک و مثلث رامبرند
9- آشنایی با مهمترین نکته در طراحی چهره که همان "کلی دیدن و دوسایه" میباشد

مهم:
● البته لازم به ذکر است که این قسمت از فیلم و آشنایی با مفاهیم "دو سایه و کلی نگری" مستلزم آشنایی قبلی با این مفاهیم است که بطور مفصل در دی وی دی اصلی آموزش طراحی مقدماتی آموزشگاه ذکر شده است.

10- آموزش فواصل چشم ها نسبت به هم و نسبت به کل چهره
11- آموزش سنجش فاصله بینی ، گوش، لب و سایر قسمتهای صورت
12- آشنایی با تغییر جهت محوربندیها در زوایه های از بالا و یا از پایین

● این فیلم آموزش طراحی چهره را با دقت فراوان نگاه کنید. اگر توجه و دقت کافی بخرج دهید، این فیلم کلیدهای بسیاری را برای گشودن قفلها و نادانسته های طراحی چهره در اختیار شما قرار خواهد داد.
آموزش طراحی چهره

تصویر بخشی از فیلم آموزش طراحی چهره

چرا این فیلم آموزشی رایگان است؟

این ممکن است سوال بعضی از افرادی باشد که با این فیلم مواجه میشوند. ولی دلیل ارائه رایگان این اطلاعات این است که شما با نحوه ارائه و کیفیت آموزش های ما آشنا شوید.

نکته خیلی مهم در ارائه این فیلم آموزش طراحی چهره

آموزش های ما در آموزشگاه نقاشی ایکاروس مبنتی بر روش و سیستم کل به جزء است. کل به جزء چهار چوب اصلی برخورد ما با طراحی و در مواجهه با پدیده ها و جهان هستی میباشد. این سیستم طراحی تنها روشی است که طراح را از وابستگی به از رو انداختن طرح و کپی کاری نجات میبخشد.
ممکن است ما در دوره های خاصی از آموزشمان در آموزشگاه، طرح را با روشهای مختلفی که وجود دارد بروی زمینه منتقل نماییم، اما این بهیچ وجه نمیباست بعنوان رویه غالب برای طراح تثبیت شود. یک طراح ممکن است در بعضی موارد و بنا بر مصلحتی که خود تشخیص میدهد، طرح کارش را از رو انداخته و به اصطلاح کپی کند. اما در عین حال میبایست توانایی کشیدن طرح بدون کپی کردن آن را نیز داشته باشد. و این منظور تنها با رعایت دقیق سیستم کل به جزء دست یافتنی است.
نمونه زیر یک طراحی است که توسط آقای محمد قاسمی از هنرجویان آموزشگاه در متد سیاه قلم و بدون کپی کردن طرح انجام شده است:


طراحی چهره بدون کپی کردن طرح

سیاه قلم طراحی چهره بدون کپی کردن طرح

همچنین میتوانید در طراحی سیاه قلم بدون کپی کردن طرح اولیه، فیلمی از انجام این روش توسط این هنرجو را که تسلط بیشتری بر طراحی دارد مشاهده نمایید.

در اینجا مجالی برای پرداختن به این بحث در آموزش طراحی نیست. اما چنانچه مایل به آشنایی با اصول آموزش طراحی چهره بدون نیاز به کپی کردن میباشید توصیه میکنیم دی وی دی آموزش طراحی آموزشگاه را تهیه فرمایید. این محصول دارای پروانه نمایش به شماره ۱۵۴/۹۳-۱۰۶۳۴۳ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد و تمام محتوای آموزشی آن مورد تایید وزارت ارشاد میباشد و قابل اجرا در کامپیوتر و دی وی دی پلیرهای خانگی است.

دیـــدگـــاه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظرات
 


مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است