ویدئو از آثار نقاشی در آموزشگاه


فیلم کلاس نقاشی در ایکاروس

آشنایی با آموزشگاه

آموزشگاه به مکان جدید (فلکه دوم صادقیه، خیابان اعتمادیان شرقی، روبروی مرکز تصویر برداری آرین، پلاک ۱۵، طبقه سوم، واحد ۹) منتقل شده است.

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

در باره ایکاروس

"ایکار" در یونانی به معنای حقیقت و "ایکاروس" که در حقیقت نام یکی از اساطیر یونانیست، به معنای جویای حقیقت است. در اساطیر یونان چنین آمده است که "ایکاروس" بالهایی از موم و پر ساخته و برای نزدیک شدن به حقیقت به سمت خورشید (که آن را منشاء حقیقت میپنداشته) پرواز میکند و همچنان که بیشتر به خورشید یا همان حقیقت نزدیک میشود بالهایش که از موم ساخته شده اند آب میشوند و در اثر جدا شدن بالها به دریا سقوط میکند... اسطوره ایکاروس بنوعی بیانگر دشواری ها و مرارت هایی است که نایل شدن به حق و حقیقت در پی دارد و پذیرش این مرارتها در راه کمال و ارزشهای متعالی را تمثیل و ارجگذاری مینماید. پیمودن مسیر هنر، طی مراحل بالندگی و رسیدن به جایگاه بالای هنری و به حقیقت و سرچشمه هنر نایل شدن نیز مسیری دشوار و پر افت و خیز است که همت والی و جدیت و پشتکار هنرخواهان را می طلبد. امید که خداوند همه هنردوستان و هنرمندان و هنرجویان را لایق پیمودن مراحل کمال هنری بنماید.
آموزشگاه ایکاروس با نزدیک به دو دهه فعالیت (از سال ١٣٧۵ تا کنون) در عرصه آموزش تخصصی هنر طراحی و نقاشی، امیدوار است با عنایت خداوند متعال، توانسته باشد گامی کوچک در راه رشد واعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین برداشته باشد.

کلاسهای ویژه آموزشگاه نقاشی ایکاروس متفاوت با هر کلاس دیگری است بخاطر :

اعمال محدودیت در ظرفیت هر کلاس جهت حفظ سطح کیفی آموزش
آموزش جداگانه، مستمر و متناسب با توان هر هنرجو
برگزاری منظم نمایشگاه سالانه از منتخب آثار هنرجویان در گالریهای معتبر تهران
استفاده از آموزش چند رسانه ای و ابزارهای کمک آموزشی
کادر قوی آموزشی و اساتید کار کشته و پر سابقه با تحصیلات دانشگاهی
بروز کردن مستمر و پیوسته دانش و اطلاعات فنی و تکنیکی لازم

هر ساله نمایشگاهی از منتخب آثار هنرجویان کلاسهای آموزش نقاشی و طراحی آموزشگاه در یکی از گالریهای معتبر تهران برگزار میگردد و به هر یک از هنرجویان شرکت کننده که پا به پای تلاش و کوشش اساتید مجموعه زحمت کشیده و کار کرده اند، گواهی شرکت از طرف نمایشگاه مربوطه اعطا میگردد.
انتخاب و گزینش آثار جهت شرکت در نمایشگاه با صلاحدید اساتید مربوطه انجام شده و ضوابط و مقررات شرکت در نمایشگاه در زمان مقرر به هنرجویان واجد شرایط شرکت، اعلام میگردد.


معرفی اساتید آموزشگاهمعرفی هنرمند همکار و مقاله نویسدیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان سیاوش مهویس صورت گرفته است.

اثری از هنرمند آموزشگاه لیدا سماک

اثری از هنرمند آموزشگاه عباس درویش

اثری از هنرمند آموزشگاه صبا عزیز زاده

اثری از هنرمند آموزشگاه مریم جعفری

 

کلاسهای ایکاروسروز شمار هنری
امروز ۲۰۲۲/۰۱/۲۴ میلادی برابر با دوشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۰هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد رابرت مادرول، نقاش آمریکایی

رابرت مادرول، نقاش آمریکایی

ادامه مطلب

اکیداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید    ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است، همچنین چهارشنبه ها صبح    آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس بجز شعبه اصلی در تهران، هیج شعبه دیگری در شهرستانها ندارد