آشنایی با آموزشگاه

آموزشگاه نقاشی ایکاروس در نزدیکی فلکه اصلی صادقیه و در یک ساختمان قدیمی واقع شده است:

آشنایی با آموزشگاه

عکس ذیل نمای درب ورودی این ساختمان است و آموزشگاه در طبقه دوم این ساختمان قرار دارد.

آشنایی با آموزشگاه

در طبقه دوم، پس از باز کردن درب ورودی و وارد شدن به آموزشگاه، مستقیما به سالن و فضای آموزشی وارد میشوید.

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

سمت چپ میز منشی و آشپزخانه قرار دارد و سمت راست سالن، اتاقی قرار دارد که در بعضی از روزها کلاسهایی به موازات کلاس سالن اصلی در آن تشکیل میگردد.

در باره ایکاروس

"ایکار" در یونانی به معنای حقیقت و "ایکاروس" که در حقیقت نام یکی از اساطیر یونانیست، به معنای جویای حقیقت است. در اساطیر یونان چنین آمده است که "ایکاروس" بالهایی از موم و پر ساخته و برای نزدیک شدن به حقیقت به سمت خورشید (که آن را منشاء حقیقت میپنداشته) پرواز میکند و همچنان که بیشتر به خورشید یا همان حقیقت نزدیک میشود بالهایش که از موم ساخته شده اند آب میشوند و در اثر جدا شدن بالها به دریا سقوط میکند... اسطوره ایکاروس بنوعی بیانگر دشواری ها و مرارت هایی است که نایل شدن به حق و حقیقت در پی دارد و پذیرش این مرارتها در راه کمال و ارزشهای متعالی را تمثیل و ارجگذاری مینماید. پیمودن مسیر هنر، طی مراحل بالندگی و رسیدن به جایگاه بالای هنری و به حقیقت و سرچشمه هنر نایل شدن نیز مسیری دشوار و پر افت و خیز است که همت والی و جدیت و پشتکار هنرخواهان را می طلبد. امید که خداوند همه هنردوستان و هنرمندان و هنرجویان را لایق پیمودن مراحل کمال هنری بنماید.
آموزشگاه ایکاروس با نزدیک به دو دهه فعالیت (از سال ١٣٧۵ تا کنون) در عرصه آموزش تخصصی هنر طراحی و نقاشی، امیدوار است با عنایت خداوند متعال، توانسته باشد گامی کوچک در راه رشد واعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین برداشته باشد.

کلاسهای ویژه آموزشگاه نقاشی ایکاروس متفاوت با هر کلاس دیگری است بخاطر :

اعمال محدودیت در ظرفیت هر کلاس جهت حفظ سطح کیفی آموزش
آموزش جداگانه، مستمر و متناسب با توان هر هنرجو
برگزاری منظم نمایشگاه سالانه از منتخب آثار هنرجویان در گالریهای معتبر تهران
استفاده از آموزش چند رسانه ای و ابزارهای کمک آموزشی
کادر قوی آموزشی و اساتید کار کشته و پر سابقه با تحصیلات دانشگاهی
بروز کردن مستمر و پیوسته دانش و اطلاعات فنی و تکنیکی لازم


هر ساله نمایشگاهی از منتخب آثار هنرجویان کلاسهای آموزش نقاشی و طراحی آموزشگاه در یکی از گالریهای معتبر تهران برگزار میگردد و به هر یک از هنرجویان شرکت کننده که پا به پای تلاش و کوشش اساتید مجموعه زحمت کشیده و کار کرده اند، گواهی شرکت از طرف نمایشگاه مربوطه اعطا میگردد.
انتخاب و گزینش آثار جهت شرکت در نمایشگاه با صلاحدید اساتید مربوطه انجام شده و ضوابط و مقررات شرکت در نمایشگاه در زمان مقرر به هنرجویان واجد شرایط شرکت، اعلام میگردد.


معرفی اساتید آموزشگاهآموزشگاه نقاشی ایکاروس مختص آموزش نقاشی به بزرگسالان میباشد و در زمینه آموزش نقاشی کودکان فعالیتی ندارد          مؤکداً از مراجعه حضوری به آموزشگاه از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه سه شنبه ها تعطیل است