نقاش معاصر ایران مهدی علیزاده

مهدی محمد علیزاده سال ۳۳ در شهر بابل متولد شد. وی سال ۱۳۷۰ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد. عضویت در انجمن هنرمندان نقاش ایران، مدرس هنرهای تجسمی و برگزاری پانزده نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از هشتاد نمایشگاه گروهی در داخل و خارج کشور و همچنین دریافت جایزه از اولین نمایشگاه گل و طبیعت در آثار هنرمندان معاصر ایران ۱۳۷۱، دومین دوسالانه نقاشی معاصر ایران موزه هنرهای معاصر تهران ۱۳۷۲، پنجمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران موزه هنرهای معاصر تهران ۱۳۷۹، برگزیده اول نقاشی در اولین دوره نمایشگاه فجرآفرینان تهران موزه صبا سال ۱۳۸۷ از جمله فعالیت های این هنرمند طی سال های گذشته است.


● لازم به ذکر است که این پیج صرفا به معرفی استاد علیزاده بعنوان یکی از اساتید و نقاشان معاصر ایران میپردازد و معرفی ایشان به منزله حضور و یا تدریس ایشان در آموزشگاه ایکاروس نمیباشد. مدیریت آموزشگاه نقاشی ایکاروس آقای سیاوش مهویس افتخار شاگردی ایشان را در گذشته داشته اند.
یادداشتی از سیاوش مهویس در باره استاد علیزاده را بخوانید.

برپایی چندین نمایشگاه انفرادی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نگارخانه سعد آباد، موزه سعد آباد، موزه بابل، مرکز فرهنگی سودان، خارطوم، دانشگاه سریناخای، بانکوک، تایلند، گالری آریا، گالری برگ، گالری لاله، مرکز فرهنگی ابوظبی، امارات متحده عربی، گالری دی، تهران، هتل بزرگ بیروت، لبنان، آکادمی هنرهای زیبای رم، ایتالیا، گالری آرس، برلین، و حضور در نمایشگاه های متعدد گروهی از جمله انجمن ایران و ایتالیا، چندین بینال نقاشی معاصر ایران، اولین نمایشگاه گل و طبیعت در نقاشی ایرانی، دومین بینال نقاشی شارجه و ... از جمله فعالیت و سوابق این هنرمند پیشکسوت در عرصه نقاشی است.

جهت بزرگنمایی تصاویر کلیک کنید.
علامت در گوشه پائین و سمت راست تصویر بزرگ شده، نشانگر این است که با کلیک بروی آن، تصویر را در ابعاد اصلی مشاهده خواهید کرد.
جهت بستن تصاویر بزرگنمایی شده مجددا کلیک کنید.دیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان سیاوش مهویس صورت گرفته است.

نقاشی های ما با شما سخن میگویند

اثری از هنرمند آموزشگاه مرتضی طاهری

اثری از هنرمند آموزشگاه مهدیه عبدالعلی زاده

آثاری از هنرمند آموزشگاه بنفشه حسینی

 

کلاسهای ایکاروس

دیـــدگـــاه

  مدیر

زمان: دوشنبه، ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۶:۴۷


استاد مهدی محمد علیزاده از اساتید بزرگ نقاشی معاصر ایران است که سالها پیش افتخار شاگردی ایشان را داشته ام. استاد بزرگواری که هرگز کمکها و هدایتهای بی دریغش را فراموش نخواهم کرد. تصاویری که از آثار ایشان در این پیج گذاشته ام متاسفانه به هیچ وجه نمیتواند گویای قدرت قلم و تکنیک بالای ایشان باشد. چرا که تصاویری بر گرفته از فضای وب و اینترنت میباشد و به احتمال زیاد تصاویری است که از روی کتابی که بعنوان آثار ایشان به چاپ رسیده است، تهیه شده و من هم به ناچار از همان تصاویر استفاده کرده ام. اما من و سایر کسانیکه این آثار را از نزدیک دیده ایم و با قلم زنی استاد آشنایی داریم، بخوبی میدانیم که این تصاویر نمیتواند تمام قدرت و اعجاز رنگ گذاری ماهرانه ایشان را بازگویی نماید. پختگی و هارمونی رنگها و ظرافت قلم زنی و نورها و سایه ها در اصل آثار بسیار فریبنده تر و زیباتر و چشم نوازتر از چیزی است که در این تصاویر مشاهده میشود.
استاد علیزاده بی اغراق برای همیشه در ذهن و روح و روان و زندگی گذشته و حال و آینده من حضور و جایگاه ویژه ای داشته و دارد و خواهد داشت. معرفی ایشان در پیج ایکاروس کوچکترین کاری است که از دست من بر میامد و به هیج وجه نمیتواند جبران کننده زحمات و کوششهای بی دریغ و خالصانه این استاد بزرگ روزگار محسوب گردد.
سیاوش مهویس

↩ پاسخ به پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظرات🎭 روز شمار هنری
امروز ۲۰۲۴/۰۶/۲۱ میلادی برابر با جمعه، ۱ تیر ۱۴۰۳هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد هنری اساوا تَنِر نقاش سیاه پوست آمریکایی

هنری اساوا تَنِر نقاش سیاه پوست آمریکایی

 ادامه مطلب 

©اکیداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید             کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه نقاشی ایکاروس میباشد - 2024-2009