رنگ روغن چهره

نقاشی چهره

پرداختن به پرتره نگاری و یا نقاشی چهره از جهت گیریهای اصلی سیاست آموزشی حال حاضر آموزشگاه نقاشی ایکاروس میباشد و در دوره تخصصی آموزش نقاشی چهره با رنگ روغن، هنرجویان به کسب تجربیات تکنیکی و مهارتی نقاشی چهره مشغول میباشند. در این دوره با توجه به گرایش هایپر رئالیستی حاکم بر اجرای نقاشیها لازم است که حتما از متریالی که برای رنگ روغن و سایر ملزومات در آموزشگاه به هنرجویان معرفی میگردد استفاده شده و تمام مراحل و تمرینها را طبق روالی که توسط استاد گفته میشود، انجام داد. رنگ، بوم، قلم مو و سایر وسایل مورد استفاده و کیفیت آنها در تسهیل اجرا و موفقیت نهایی اثر نقش به سزایی دارند. البته ناگفته نماند که سطح مهارت تکنیکی هنرجو در مقوله طراحی، از اثر گذارترین عوامل پیشرفت هنرآموزان در این مرحله میباشد.

طراحی به معنی درک از سایه روشنها و حجم فرمها و اشکال اجزای چهره و چگونگی برخورد با کناره ها و لبه های فرمها از موضوعات چالش برانگیز همیشگی در نقاشی چهره محسوب میگردند. بدون پیش زمینه لازم و کافی از طراحی امکان شرکت در این دوره ها وجود ندارد. مباحث جدی لازم برای کار رنگ در دوره های آموزش سیاه قلم به هنرجویان منتقل میگردد.

جدای از آن در دوره های ابتدایی تر و ماقبلتر آموزش طراحی، درک از سیستم کل به جزء برای دسترسی به طرح و شکل کلی مدل حائز اهمیت فراوان میباشد. درکی که هنرجو را از وابستگی به کپی کردن و از رو انداختن مدل رهانیده و به ایشان جرات و توانایی کشیدن چشمی مدل نقاشی را میدهد.

پیشنهاد میشود مطلب آموزش طراحی چهره که همراه با فیلم آموزشی در باره چهره و تناسبات اجزای صورت میباشد را ببینید. ما در آنجا تناسبات چهره را همراه با فیلم توضیح میدهیم.


طراحی چهره مدل زنده

در اینجا ویدئوی آموزشی از نقاشی چهره مدل زنده که توسط سیاوش مهویس و با مداد کنته و ذغال اجرا شده است، ارائه میگردد. این ویدئو اهمیت طرح کلی اولیه از چهره و پرداختن به ساختمان اصلی تاریک روشن مدل در همان ابتدای کار را برایمان نمایان میسازد. طرح اولیه صورت و اجزا و محور بندیهای کلی آن دارای قواعدی است که در دوره های مجازی ما به تفصیل شرح داده شده است.

در این ویدئو شاهد اجرای عینی سیستم کل به جزء در طراحی چهره از مدل زنده خواهید بود.

● این ویدئو روی سرور آپارات آپلود شده است و با توجه به مشکلات معمول آپارات، چنانچه سرور آپارات دچار اختلال باشد، قابل مشاهده نخواهد بود.

کشیدن چهره مدل زنده تمرین و ممارست زیاد را اقتضا میکند. نوع اجرا و نتیجه آن کاملا بستگی به عاملی به نام زمان اجرا در نقاشی یا طراحی دارد. برای پرداخت و جزییات بیشتر به مدل طولانی تر نیاز داریم. میتوان گفت مدلهای کمتر از چهل و پنج دقیقه اسکیس و یا اجرای تند محسوب میشوند.
نکته بسیار مهم و آموزشی در ویدئوی فوق، اجرای از کل به جزء و نه از جزء به کل چهره مدل میباشد.
دیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان سیاوش مهویس صورت گرفته است.

نقاشی های ما با شما سخن میگویند

اثری از هنرمند آموزشگاه مرتضی طاهری

اثری از هنرمند آموزشگاه مهدیه عبدالعلی زاده

آثاری از هنرمند آموزشگاه بنفشه حسینی

 

کلاسهای ایکاروس

دیـــدگـــاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظرات🎭 روز شمار هنری
امروز ۲۰۲۴/۰۵/۳۰ میلادی برابر با پنجشنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد ونسا هلدر نقاش آمریکایی

ونسا هلدر نقاش آمریکایی

 ادامه مطلب 

©اکیداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید             کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه نقاشی ایکاروس میباشد - 2024-2009