شرایط نوری مناسب برای نقاشی کردن

دیدن درست و تشخیص صحیح رنگها، در نقاشی بسیار مهم است. این مهم تنها در یک شرایط نوری مناسب، اتفاق میافتد. بی شک مناسبترین شرایط نوری برای انجام کار نقاشی، کار کردن در نور روز و استفاده از نور خورشید است. تنها در نور روز است که ما رنگها را درست میبینیم و تشخیص میدهیم. اما ممکن است همیشه شرایط استفاده از نور روز برایمان مهیا نباشد. در این صورت باید در شرایط نوری مناسب و پایداری که خودمان میتوانیم آماده کنیم کار کنیم. خوشبختانه لامپهایی امروزه در دسترس ماست که میتواند این نیاز ما را برطرف نماید.
برای اینکه شرایط نوری مناسبی برای تشخیص درست رنگها داشته باشیم میتوانیم از لامپهای کم مصرف موجود در بازار استفاده کنیم. دو لامپ با نور سفید بعلاوه یک لامپ با نور زرد شرایط مناسبی را از نظر دید و روشنایی کافی جهت درست دیدن و درست تشخیص دادن رنگها فراهم میسازد. نور بیش از حد زرد، باعث میشود رنگها را گرمتر از آنچه هستند ببینیم و نور سفید که بیش از حد باشد باعث سردتر به نظر آمدن رنگها میشود. لامپ کم مصرف مورد استفاده باید از نوع مرغوب و پر نور باشد. در حال حاضر لامپهای پارس خزر برای اینکار مناسب میباشند.

آموزش شرایط نوری برای نقاشی کردن

آموزش شرایط نوری برای نقاشی کردن

ولتاژ چهل یا شصت پارس خزر برای اینکار کفایت میکند. دو لامپ سفید و یک لامپ زرد از این لامپها شرایط نوری مناسبی را برای شما مهیا مینماید که میتوانید بخوبی رنگها را ببینید و تشخیص دهید. (لامپهای نیم پیچ وزن و حجم کمتر داشته و نور بیشتری نسبت به لامپهای تمام پیچ دارند.)
دیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان سیاوش مهویس صورت گرفته است.

اثری از هنرمند آموزشگاه لیدا سماک

اثری از هنرمند آموزشگاه لیدا سماک

اثری از هنرمند آموزشگاه مریم انصاری

اثری از هنرمند آموزشگاه مریم جعفری

 

کلاسهای ایکاروس

دیـــدگـــاه

  رضا

زمان: یکشنبه، ۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۵:۵۳

نمونه کارها زیبا وتحسین بر انگیز بود

↩ پاسخ به پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظراتروزشمار هنری
امروز ۲۰۲۱/۱۰/۲۱ میلادی برابر با پنجشنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد دومنیکینو، نقاش ایتالیایی

دومنیکینو، نقاش ایتالیایی

ادامه مطلب


 مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است، همچنین چهارشنبه ها صبح        ما هیج شعبه دیگری در تهران و یا شهرستانها نداریم