آموزش شرایط نوری برای نقاشی کردن

آموزش مهیا نمودن بهترین شرایط نوری برای نقاشی کردن (دیدین و تشخیص رنگها) را در اینجا شرح میدهیم. بی شک مناسبترین شرایط نوری برای انجام کار نقاشی، کار کردن در نور روز و استفاده از نور خورشید است. تنها در نور روز است که ما رنگها را درست میبینیم و تشخیص میدهیم. اما ممکن است همیشه شرایط استفاده از نور روز برایمان مهیا نباشد. در این صورت باید در شرایط نوری مناسب و پایداری که خودمان میتوانیم آماده کنیم کار کنیم. خوشبختانه لامپهایی امروزه در دسترس ماست که میتواند این نیاز ما را برطرف نماید.
برای اینکه شرایط نوری مناسبی برای تشخیص درست رنگها داشته باشیم میتوانیم از لامپهای کم مصرف موجود در بازار استفاده کنیم. دو لامپ با نور سفید بعلاوه یک لامپ با نور زرد شرایط مناسبی را از نظر دید و روشنایی کافی جهت درست دیدن و درست تشخیص دادن رنگها فراهم میسازد. نور بیش از حد زرد، باعث میشود رنگها را گرمتر از آنچه هستند ببینیم و نور سفید که بیش از حد باشد باعث سردتر به نظر آمدن رنگها میشود. لامپ کم مصرف مورد استفاده باید از نوع مرغوب و پر نور باشد. در حال حاضر لامپهای پارس خزر برای اینکار مناسب میباشند.

آموزش شرایط نوری برای نقاشی کردن

آموزش شرایط نوری برای نقاشی کردن

ولتاژ چهل یا شصت پارس خزر برای اینکار کفایت میکند. دو لامپ سفید و یک لامپ زرد از این لامپها شرایط نوری مناسبی را برای شما مهیا مینماید که میتوانید بخوبی رنگها را ببینید و تشخیص دهید. (لامپهای نیم پیچ وزن و حجم کمتر داشته و نور بیشتری نسبت به لامپهای تمام پیچ دارند.)

دیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان صورت گرفته است.


اثری از هنرمند آموزشگاه لیدا سماک، مرداد 1399

اثری از هنرمند آموزشگاه میترا بهاری، آذر 1399

اثری از هنرمند آموزشگاه فاطمه خوشنامی، تیر 1399

اثری از هنرمند آموزشگاه مریم جعفری، آذر 1398

 

کلاسهای ایکاروس

دیـــدگـــاه

  رضا

زمان: یکشنبه، ۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۵:۵۳

نمونه کارها زیبا وتحسین بر انگیز بود

↩ پاسخ به پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظراتروزشمار هنری
امروز ۲۰۲۱/۰۳/۰۴ میلادی برابر با پنجشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد نقاش انگلیسی ویلیام دابسون

نقاش انگلیسی ویلیام دابسون

ادامه مطلب


 مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است، همچنین چهارشنبه ها صبح