کلاسهای ویژه آموزشگاه ایکاروس

ویژگیها و ملاحظات خاصی که در سیستم آموزشی کلاسهای ویژه لحاظ میشود، سطح کیفی آموزش در این کلاسها را بسیار بالا تر از یک کلاس خیلی خوب قرار داده و آن را از موارد مشابه کاملا متمایز میسازد. در ذیل به پاره ای از تفاوتها و امتیازات این کلاسها اشاره میگردد:

اعمال محدودیت در ظرفیت هنرجویان کلاسها جهت حفظ سطح کیفی آموزش
آموزشگاه نقاشی ایکاروس به ثابت و محدود نگاه داشتن تعداد هنرجویان در کلاسها (۷ و در بعضی کلاسها ۸ نفر) ملزم و پایبند است و علیرغم حجم زیاد مراجعه و تقاضا برای پذیرش و ثبت نام در کلاسها، اقدام به پذیرش هنرجو در کلاسهای تکمیل ظرفیت شده نمینماید و ایشان را ترغیب به ثبت نام رزرو مینماید تا از این طریق ضمن حفظ تداوم نظم و سطح کیفی آموزش، امکان حضور سایر متقاضیان نیز فراهم گردد. قطعا کلاسی که ١۷،١۵ الی ۲۰ هنرجو را در خود جای میدهد راندمان و بازده کاری یک کلاس هفت یا هشت نفره را نمیتواند داشته باشد.
ما در آموزشگاه نقاشی ایکاروس جهت مثال برای ۲۰ نفر، سه کلاس هفت یا هشت نفره و بصورت ویژه تشکیل میدهیم و اساتید هم بجای نیرو گذاشتن برای ۲۰ نفر در یک کلاس ، در هر کلاس با هفت الی هشت نفر کار میکنند و این یکی از دلایل راندمان بالای کلاسهای آموزشگاه ایکاروس میباشد.
نگاهی به آثار هنرجویان آموزشگاه

آموزش جداگانه، مستمر و متناسب با توان هر هنرجو
امروزه نظام آموزشی کارآمد، نظامی است که به تک تک عناصر تشکیل دهنده خود بها داده و بررسی ها و رسیدگی های خاص مربوط به هر جزء را مد نظر داشته باشد. از این رو نظام آموزشی همگانی که بخصوص انعطاف محوری را نیز در کنار لازم الاجرا بودن خود جای داده باشد، میبایست جایگزین نظام تک بعدی و مکانیکی رایج فعلی در بسیاری از مراکز گردد.
ما در کلاسهای ویژه آموزشگاه ایکاروس ضمن اینکه سر فصلهای هر دوره را قبلا تدوین و اجرایی نموده ایم، در عین حال نیرو و توان و کشش هر هنرجو را از نظر نیانداخته و در مواردی بر حسب صلاحدید و تجربه کاری اساتید مربوطه، با انعطاف بیشتری در مورد روش و نوع برخورد و یا اجرای ترتیب تقدم و تاخر آموزش مطالب به هنرجو تصمیم گیری مینماییم. این روش کارایی بالاتر و رضایتمندی بیشتر هنرجویان را در پی داشته است.
نگاهی به آثار هنرجویان آموزشگاه
تحلیل برخی آثار هنرجویان

برگزاری نمایشگاه سالانه از منتخب آثار هنرجویان در گالریهای معتبر تهران
هر ساله نمایشگاهی از آثار هنرجویان آموزشگاه (با حدود صد و خرده ای اثر منتخب نقاشی و طراحی) در یکی از گالریهای معتبر تهران برگزار میگردد. در پایان نمایشگاه به هر یک از هنرجویان شرکت کننده که پا به پای تلاش و کوشش اساتید مجموعه زحمت کشیده و کار کرده اند، گواهی شرکت از طرف نمایشگاه مربوطه اعطا میگردد. این گواهی بدلیل رسمی بودن گالریهای مربوطه دارای ارزش قانونی است و میتواند رزومه خوبی برای افرادی که بخواهند در زمینه های مختلف از آن استفاده کنند باشد.
انتخاب و گزینش آثار جهت شرکت در نمایشگاه با صلاحدید اساتید مربوطه انجام شده و ضوابط و مقررات شرکت در نمایشگاه در زمان مقرر به هنرجویان واجد شرایط شرکت، اعلام خواهد شد.
نگاهی به نمایشگاه های برگزار شده هنرجویان

استفاده از آموزش چند رسانه ای و ابزارهای کمک آموزشی
جهت تفهیم و درک بهتر مطالب، مقاطعی از آموزش بصورت لوح فشرده و فیلم و ویدئو در آمده، که هنرجو در آموزشگاه نقاشی ایکاروس میتواند در این مقاطع تجربه دیداری و شنیداری متفاوتی را از دروس متوالی و پشت سر هم که به صورت کلاسه شده ارائه میشود داشته باشد.

کادر قوی آموزشی و اساتید کار کشته و پر سابقه با تحصیلات دانشگاهی
بخش مهمی از آموزش موفق بستگی به تجربه و دانش استاد دارد. تجربه و تحصیلات آکادمیک استاد در حوزه نقاشی و طراحی، در کنار میزان تجربه تدریس به هنرآموختگان در محیطهای متنوع آموزشگاهی و دانشگاهی و غیره، فاکتوری است که روش تدریس اساتید را از هم متمایز میسازد. اساتید این مجموعه دارای تجربه و بار اطلاعاتی و فنی، و تکنیکی قوی میباشند که طی سالها هنر آموزی در محیطهای آکادمیک و دانشگاه های هنر، و پس از آن هم طی سالها تدریس در محیطهای مربوطه این تجارب گرانبها را بدست آورده اند. برگزاری نمایشگاه های متعدد چه بصورت شخصی و چه بصورت برگزاری نمایشگاه برای هنرجویان، مصاحبه، نقد و غیره در رزومه و کارنامه هنری ایشان جای دارد.
آشنایی با کارنامه هنری سیاوش مهویس
آشنایی با کارنامه هنری محسن ایرانی
آشنایی با کارنامه هنری معصومه بیگدلو

بروز کردن مستمر و پیوسته دانش و اطلاعات فنی و تکنیکی لازم
تحول در متریال و تکنیک اتفاقی است که بدنبال جستجوگری و کنکاش در علم و تکنیک روز دنیا اتفاق می افتد. اساتید و گردانندگان مجموعه پیوسته بدنبال بکارگیری و بهره بری از شیوه ها و فنون امروزی و انطباق آن با حد اکثر بضاعت و امکانات موجود در کشورمان ایران میباشند. با نگاهی به آثار هنرجویان کلاسها آموزشگاه و مشاهده کیفیت ارتقا یافته آثار میتوان به کوشش پیگیر و مستمر گردانندگان مجموعه در جهت رشد و اعتلای کمی و کیفی کلاسها و تحول تکنیکی در خلق آثار واقف گشت.
نگاهی به آثار هنرجویان آموزشگاه


مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است