نقاشی و شیوه های مختلف آموزش آن

امروزه در امر نقاشی و آموزشهای مربوط به آن، شاهد شیوه های گوناگون و متنوعی میباشیم که تشخیص درست و غلط و یا مفید و مضر بودن آنها، برای بسیاری از مراجعین و جویندگان این هنر، تبدیل به کاری سخت و دشوار شده است. این تنوع و گستردگی شیوهای آموزش نقاشی، به نوبه خود امری طبیعی و پذیرفتنی است. اما ارائه هشداری جدی در میانه این بازار پرتنوع و بی در و پیکر آموزش نقاشی، ضروری مینماید و آنچه ما را به نوشتن این سطور واداشته هشداری است به آن دسته از هنرجویانی که رویای شیرین فراگیری نقاشی رنگ روغن را با دل سپردن به شیوه هایی از آموزش در ذهن میپرورانند که مبتنی بر نادیده گرفتن مراحل مقدماتی و پیش نیازهای آموزش طراحی ماقبل رنگ روغن میباشد.

نقاشی و شیوه های مختلف آموزش آن

نقاشی و شیوه های مختلف آموزش آن

طراحی پایه و اساس تمام هنرهای تجسمی است و گریزی از پرداختن به آن نیست. بارها عنوان شده است که عمده مشکلات افراد در پرداختن به رنگ، به مشکلات مربوط به طراحی بر میگردد. در اینجا ما فعلا در مورد اینکه خود این طراحی با چه شیوه ای آموزش داده میشود بحثی نداریم، چرا که آموزش طراحی هم به اندازه آموزش نقاشی از شیوه های متنوع برخوردار میباشد و اتفاقا شیوه آموزش آن هم (که در جای خود به آن میپردازیم) بسیار مهم است. بحث بر سر شروع کار رنگ با هنرجو بدون دادن هیچگونه پیش زمینه قبلی از طراحی است. امری که متاسفانه رواج آن کم نیست. امروزه شاهد هستیم افرادی که دوره های نقاشی را بدون آموزش های لازم طراحی گذرانده اند، پس از گذشت دو سه سال، خود به این نتیجه میرسند که میبایست کار را از اول و اینبار با طراحی آغاز کنند. نتیجه ای که برای رسیدن به آن چند سال وقت و هزینه بیهوده پرداخت کرده اند.
به آن دسته از افرادی که یادگیری طراحی را زائد میدانند جدا توصیه مینماییم که مطالب ذکر شده را جدی گرفته و از اتلاف وقت و هزینه خود جلوگیری نمایند.
دیدار - دریچه ای به کلاسهای اخیر

نگاه مختصری به آنچه که اخیرا در کلاسهای حضوری گذشته است.
فیلمهای کوتاه از کارهای در حال انجامی که در آموزشگاه نقاشی ایکاروس و توسط هنرجویان سیاوش مهویس صورت گرفته است.

اثری از هنرمند آموزشگاه لیدا سماک، مرداد 1399

اثری از هنرمند آموزشگاه عباس درویش، مهر 1399

اثری از هنرمند آموزشگاه صبا عزیز زاده، تیر 1397

اثری از هنرمند آموزشگاه مریم جعفری، آذر 1398

 

کلاسهای ایکاروس

دیـــدگـــاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظراتروزشمار هنری
امروز ۲۰۲۱/۰۷/۲۵ میلادی برابر با یکشنبه، ۳ مرداد ۱۴۰۰هجری شمسی که مصادف میباشد با سالروز تولد توماس ایکینز نقاش امریکایی

توماس ایکینز نقاش امریکایی

ادامه مطلب


 مؤکداً از مراجعه حضوری از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید          آموزشگاه هنرهای تجسمی ایکاروس سه شنبه ها تعطیل است، همچنین چهارشنبه ها صبح        ما هیج شعبه دیگری در تهران و یا شهرستانها نداریم