آموزشگاه نقاشی ایکاروس در نزدیکی فلکه اصلی صادقیه و در یک ساختمان قدیمی واقع شده است:

آشنایی با آموزشگاه

عکس ذیل نمای درب ورودی این ساختمان است و آموزشگاه در طبقه دوم این ساختمان قرار دارد.

آشنایی با آموزشگاه

در طبقه دوم، پس از باز کردن درب ورودی و وارد شدن به آموزشگاه، مستقیما به سالن و فضای آموزشی وارد میشوید.

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

آشنایی با آموزشگاه

سمت چپ میز منشی و آشپزخانه قرار دارد و سمت راست سالن، اتاقی قرار دارد که در بعضی از روزها کلاسهایی به موازات کلاس سالن اصلی در آن تشکیل میگردد.

در باره ایکاروس

"ایکار" در یونانی به معنای حقیقت و "ایکاروس" که در حقیقت نام یکی از اساطیر یونانیست، به معنای جویای حقیقت است. در اساطیر یونان چنین آمده است که "ایکاروس" بالهایی از موم و پر ساخته و برای نزدیک شدن به حقیقت به سمت خورشید (که آن را منشاء حقیقت میپنداشته) پرواز میکند و همچنان که بیشتر به خورشید یا همان حقیقت نزدیک میشود بالهایش که از موم ساخته شده اند آب میشوند و در اثر جدا شدن بالها به دریا سقوط میکند... اسطوره ایکاروس بنوعی بیانگر دشواری ها و مرارت هایی است که نایل شدن به حق و حقیقت در پی دارد و پذیرش این مرارتها در راه کمال و ارزشهای متعالی را تمثیل و ارجگذاری مینماید. پیمودن مسیر هنر، طی مراحل بالندگی و رسیدن به جایگاه بالای هنری و به حقیقت و سرچشمه هنر نایل شدن نیز مسیری دشوار و پر افت و خیز است که همت والی و جدیت و پشتکار هنرخواهان را می طلبد. امید که خداوند همه هنردوستان و هنرمندان و هنرجویان را لایق پیمودن مراحل کمال هنری بنماید.
آموزشگاه ایکاروس با نزدیک به دو دهه فعالیت (از سال ١٣٧۵ تا کنون) در عرصه آموزش تخصصی هنر طراحی و نقاشی، امیدوار است با عنایت خداوند متعال، توانسته باشد گامی کوچک در راه رشد واعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین برداشته باشد.

کلاسهای ویژه آموزشگاه نقاشی ایکاروس متفاوت با هر کلاس دیگری است بخاطر :

اعمال محدودیت در ظرفیت هر کلاس جهت حفظ سطح کیفی آموزش
آموزش جداگانه، مستمر و متناسب با توان هر هنرجو
برگزاری منظم نمایشگاه سالانه از منتخب آثار هنرجویان در گالریهای معتبر تهران
استفاده از آموزش چند رسانه ای و ابزارهای کمک آموزشی
کادر قوی آموزشی و اساتید کار کشته و پر سابقه با تحصیلات دانشگاهی
بروز کردن مستمر و پیوسته دانش و اطلاعات فنی و تکنیکی لازم


هر ساله نمایشگاهی از منتخب آثار هنرجویان کلاسهای آموزش نقاشی و طراحی آموزشگاه در یکی از گالریهای معتبر تهران برگزار میگردد و به هر یک از هنرجویان شرکت کننده که پا به پای تلاش و کوشش اساتید مجموعه زحمت کشیده و کار کرده اند، گواهی شرکت از طرف نمایشگاه مربوطه اعطا میگردد.
انتخاب و گزینش آثار جهت شرکت در نمایشگاه با صلاحدید اساتید مربوطه انجام شده و ضوابط و مقررات شرکت در نمایشگاه در زمان مقرر به هنرجویان واجد شرایط شرکت، اعلام میگردد.


معرفی اساتید آموزشگاه


به کانال تلگرام ما بپیوندید
همراه ما در اینستاگرام باشید

آموزشگاه نقاشی ایکاروس مختص آموزش نقاشی به بزرگسالان میباشد و در زمینه آموزش نقاشی کودکان فعالیتی ندارد          مؤکداً از مراجعه حضوری به آموزشگاه از ساعت ۱۶ به بعد خودداری نمایید